Наша кафедра, як і університет в цілому, готові до змін, орієнтованих на демократичні цінності і права людини, саме тому ми із задоволенням долучилися до загальнонаціонального проєкту «Університет – простір прав людини», впровадженим Освітнім Домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Домів прав людини.

Метою проєкту було сприяння розбудові ефективної системи освіти в сфері прав людини на рівні вищої школи в Україні, що базується на принципах поваги до гідності, верховенства права, свободи і недискримінації.

Завданнями проекту стали:

1. Посилення спроможності закладів вищої освіти розвивати академічну свободу, що формує навчальне середовище в якому освіта в сфері прав людини заохочує повсякденну реалізацію прав людини шляхом сприяння взаєморозуміння, взаємоповаги та взаємної відповідальності.

2. Розроблення спільними зусиллями громадських організацій і органів влади Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини на рівні вищої школи, що зокрема передбачено Планом дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Цільовою аудиторією проєкту виступили: лідери студентського самоврядування; представники адміністрації університетів; викладачі університетів та молоді науковці; державні службовці Міністерства освіти та науки, Директорату вищої освіти і освіти дорослих, Департамент вищої освіти та відділ нормативного забезпечення вищої освіти; державні службовці Міністерства юстиції України, Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності, представники ЗМІ.

Протягом 2019-2020 років викладачі кафедри вели активну діяльність щодо створення атмосфери поваги до прав людини в нашому університеті, здійснювали освітню політику відповідно до стандартів прав людини, удосконалили процедури прийняття рішень, фахово викладали спеціальні курси та багато іншого, залучаючи до цієї діяльності всю університетську громаду.

Для членів робочих груп, до складу яких входили: адміністрація університету, науково-педагогічні працівники різних інститутів і кафедр, здобувачі вищої освіти різних курсів та спеціальностей експертами і тренерами проєкту було проведено безліч тренінгів, майстер-класів, фокус-групових інтерв’ю, представлено виставку-експозицію «Кожен має право знати свої права».

У межах програми «Розуміємо права людини» було проведено зовнішню оцінку університету в контексті прав людини.

Завдяки активній та плідній співпраці адміністрації, студентського самоврядування та викладачів, у нашому університеті вдалося досягти наступних результатів:

  • створення та затвердження «Кодексу академічної доброчесності СумДПУ імені А.С. Макаренка»;
  • підвищення рівня комунікації між всіма учасниками освітнього процесу;
  • проведення енергоаудиту приміщень університету;
  • оновлення Ради гуртожитків;
  • підвищення доступу до освіти людям з особливими потребами;
  • розвиток Центру інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Протягом проекту було підготовлено практичний посібник «Університет – простір прав людини», що міститить опис моделі, методології та практичні поради щодо її впровадження на рівні закладу вищої освіти (https://law.sspu.edu.ua/news/65-pobachiv-svit-navchalno-metodichnij-posibnik-z-osviti-u-sferi-prav-lyudini-nad-stvorennyam-ta-aprobatsieyu-instrumentariyu-yakogo-mi-pratsyuvali-protyagom-roku).

Проект дозволив привернути ширшу увагу до проблеми освіти в сфері прав людини у вищій освіті, автономії закладів вищої освіти та зміг надати конкретні інструменти подолання найбільш серйозних прогалин у цих сферах.

Меню

Мій розклад