З 05 по 14 листопада в стінах СумДПУ імені А.С. Макаренка для молоді м. Суми проходив навчальний табір «Рекламуємо зміни», в якому взяли участь здобувачі кафедри права та публічного управління.
У перший день відбулася рольова гра «Консультація з громадськістю», де команди навчилися оцінювати проблеми з точки зору різних груп населення, а також спробували себе в ролі місцевої влади.
Другим етапом була дуже важлива і цікава панельна дискусія, на якій були присутні:
- народний депутат України Михайло АНАНЧЕНКО, який розповів про виклики в своїй роботі, проблеми пов’язані з воєнним станом та комунікацією з благодійними організаціями стосовно допомоги військовим, а також важливістю долучення молоді до управління державою. Виявив дві нагальні проблеми, з якими держава не може впоратись – це допомога ВПО та ветеранам ЗСУ після закінчення воєнних дій;
- громадська діячка, координаторка проєкту «Зростай в родині в Сумській області з 2019 року», локальна координаторка команди швидкого реагування від міжнародного фонду "World Central Kitchen", волонтерка, засновниця благодійного фонду «Перший Сумський гуманітарний штаб» Ксенія ГРИНИК розповіла про свою діяльність та особливості волонтерської роботи до і після воєнної агресії. Були озвучені проблеми з допомогою військовим, складністю роботи рятувальних служб, псуванням гуманітарних наборів на митниці та складах;
- представниці Національної поліції: Людмила ОЛІЙНИК – т.в.о. старшого інспектора сектору зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Сумській області, старший лейтенант поліції та Марина ЛИСЕНКО т.в.о. начальника сектору звʼязків з громадськістю управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції, капітан поліції розповіли про проблеми, які створюють нетверезі водії в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, про проблеми утилізації збитих тварин та байдужість громадськості до своєчасного повідомлення про правопорушення, зазначили про проблеми велоінфраструктури, недостатність велодоріжок та низького виконання останніх правил руху та безпекових заходів на дорозі;
Під час сесії представники громадськості поговорили з молоддю про виклики, з якими вони стикаються у своїй роботі, і шляхом діалогу допомогли визначити першочергові проблеми.
Наступною була лекція від досвідченої журналістки, власниці PR-агенції, директорки зі стратегічного маркетингу та комунікацій міжнародної групи компаній RGM group, викладачки Сумського державного університету Любові КАРПЕНКО, де молодь змогла отримати цінні поради щодо правильного висвітлення інформації і привернення уваги аудиторії, були розкриті ефективні аспекти ведення соціальної реклами.
06 листопада учасники та учасниці знаходили причини та наслідки проблеми, яку обрали темою соціального ролика. Відбулися заняття з написання сценарію до соціальних роликів «В кадрі: режисерський погляд на зйомку» за участю Володимира НЯНЬКІНА – режисера та сценариста Black Fox production, режисера фільму «Суми. Ми дали їм під дих», директора, композитора, актора та драматурга родинного театру «Нянькіни», арт-директора театрального фестивалю «Арт-Хвиля», одного із засновників фестивалю «Схід-Рок».
07 листопада команди учасників табору спробували себе в ролі акторів, сценаристів, звукорежисерів під час зйомки роликів. Вчилися змінювати сценарій через погодні умови або через те, що в процесі з’явилась нова цікавіша ідея.
14 листопада у Конгрес-центрі відбулася презентація та обговорення робіт за участю представників державної влади та місцевого самоврядування – народного депутата України Михайла АНАНЧЕНКА, керівника апарату СОВА, депутата Сумської міської ради Ігоря КАЛЬЧЕНКА, начальника Управління комунального майна Сумської міської ради Сергія ДМИТРЕНКА, начальника відділу молодіжної політики Сумської міської ради Тетяни СЕНЧИЩЕВОЇ та директора Молодіжного центру «Романтика» Світлани ЮРЧЕНКО.
Учасники навчального табору зі своєю енергією, креативністю та небайдужістю презентували серію соціальних відео, які порушують важливі теми сьогодення: волонтерство – історії людей, які своїми діями щодня змінюють життя оточуючих на краще, а також проблеми молоді – виклики сучасності, які потребують уваги та вирішення, через погляд нового покоління.
Ці ролики – це не лише творчий проєкт, а й заклик до дії. Вони розкривають теми соціальної відповідальності, підтримки та важливості спільних зусиль для побудови кращого майбутнього.
Подію організовано за сприяння ПРООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», та урядів Данії й Королівства Нідерландів.