Архів новин

Previous Next

Забезпечення людських прав в умовах збройної агресії: національний та міжнародний аспекти

Напередодні Міжнародного дня прав людини на базі навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин кафедрою права та МВП спільно з кафедрою міжнародного права Університету митної справи та фінансів було проведено круглий стіл «Забезпечення людських прав в умовах збройної агресії: національний та міжнародний аспекти».

До заходу приєдналися студенти, аспіранти, досвідчені юристи-практики та міжнародники.

У своїх доповідях науковці піднімали проблеми функціонування правової держави в умовах війни, розглядали засоби ведення війни за міжнародним гуманітарним правом та міжнародні інститути захисту прав людини, а також  діяльність засобів масової інформації з приводу порушення людських прав в умовах збройних конфліктів.

Під час дискусії фахівці зазначили, що в умовах війни практично беззахисним є основне право людини – право на життя. Вбивства й тілесні ушкодження, викрадення людей на захоплених територіях і примусове вивезення, катування та нелюдське поводження, зґвалтування та інші форми насильства – є прямим порушенням як права на життя, так і прав на гідність та недоторканність. Порушуються і права людини на охорону здоров’я – це як неможливість доступу до медицини, так і завдання шкоди здоров’ю внаслідок травмувань тощо. Порушенням прав людини також можна вважати пошкодження або руйнування майна, а також те, що людина внаслідок війни була позбавлена власної домівки чи не могла виїхати із окупованих територій. Під час війни незахищеними є діти, вони можуть бути розлучені із батьками, втратити доступ до освіти, медицини тощо, а це є порушенням прав дитини. 

Учасниками круглого столу було розглянуто безліч актуальних проблем у сфері публічного управління та адміністрування, в освітніх, трудових, господарських відносинах та висловлено бажання й у подальшому продовжувати досліджувати проблематику реалізації людських прав.

Меню

Мій розклад